piątek, 6 grudnia 2013

Hałaśliwe psy - jak sobie z tym problemem poradzić?

Szczekanie jest naturalną reakcją psa na nieznany dźwięk czy pojawienie się obcej osoby i nie powinniśmy go za to karać. Lecz ujadanie bez powodu jest uciążliwe dla otoczenia. Zacznij oduczać swego pupila od szczekania jak najwcześniej – łatwiej jest wyplenić złe nawyki u młodego psa.
Gdy w twojej obecności pies zacznie szczekać bez powodu, nakaż mu przestać.

 Nie jest istotne, jaką komendę wybierzesz - „nie” nadaje się do tego celu tak samo jak każda inna, ważne jest jednak, byś nie zmieniał jej w czasie trwania nauki i był stanowczy.
Jeśli samo hasło nie wystarcza, dodaj lekkie szarpnięcie smyczą, a za każdym razem, gdy pies przestanie szczekać, nagródź go lub pochwal.


Jeżeli twój ulubieniec uporczywie szczeka, gdy jest sam w domu, dowiesz się o tym od swoich sąsiadów.
Aby temu zapobiec, musisz oduczyć psa szczekania, gdy zostaje sam.
Udaj, że wychodzisz z domu, a gdy zwierzę zacznie szczekać, wróć po cichu i złap je na gorącym uczynku. Udziel mu reprymendy tak jak zwykle, a gdy przestanie szczekać, nagródź go.
Żeby oduczyć psa szczekania podczas nieobecności domowników, przyzwyczaj go do przebywania w samotności stopniowo. Zacznij od wychodzenia na kilka minut (możesz wtedy zostawiać włączone radio). Niebawem będziesz mógł zostawiać na dłużej swego pupila, spokojnie leżącego w koszu w otoczeniu ulubionych zabawek (piłeczek, kości) bez obawy, że będzie niepokoił sąsiadów. 

Oczywiście są rasy psów, które są hałaśliwe z natury, jeśli więc mieszkamy w bloku, to zanim zdecydujemy się na psa, warto sprawdzić z jakich ras najlepiej zrezygnować, by nie wkurzyć sąsiadów :)

Najbardziej hałaśliwe psy

1. West highland white terrier
2. Owczarek szetlandzki



4. Szpic lapoński



3. Jamnik



5. Owczarek niemiecki
6. Pinczer miniaturowy
























7. Yorkshire terrier


8. Owczarek szkocki

9. Sznaucer


10. Ogar polski


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz